ویژگی های تشک استاندارد کدام است؟

ستون فقرات شما جزء ارزشمند ترین اعضای بدنتان است. هنگامی که در حال استراحت هستید، لازم است بهترین شرایط را برای قرار گیری آن به وجود بیاورید تا هیچ آسیبی در طی ساعت های خوابتان، به ستون فقرات شما وارد نشود. لازم به ذکر است که یکی از موارد بسیار پر اهمیت در سلامتی ستون فقرات، تشک شما است؛ زیرا هر فردی حداقل ۸ ساعت از وقت خود را به طور روزانه بر روی آن می گذراند. به همین دلیل است که در ادامه مطلب قصد داریم ویژگی های تشک استاندارد را بررسی کنیم تا با خیالی آسوده بهترین مورد را برای خودتان انتخاب و تهیه کنید.

 

انتخاب جنس تشک

اولین و مهم ترین فاکتور در میان ویژگی های تشک استاندارد، بررسی مواد سازنده آن است. در ادامه چند مورد از پرکاربرد ترین مواد را برایتان توضیح خواهیم داد.

فنر: این نوع از تشک ها تعدادی فنر، داخل ساختار خود دارند که راحتی بی نظیری را به شما عرضه خواهند کرد.

فوم: فوم ها اغلب سفت تر از فنر هستند و بدن شما را به سادگی در بر می گیرند تا از ستون فقراتتان محافظت کنند.

لاتکس: برای بررسی دقیق ویژگی های تشک استاندارد، لازم به ذکر است که تشک های لاتکس ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشند؛ البته در برخی تشک ها ترکیبی از این دو نیز مشاهده می شود. اگر نمونه ای ارگانیک و با دوام بالا می خواهید، تشک های لاتکس را در نظر بگیرید.

انتخاب تشک با مواد سازنده مناسب، بسیار اهمیت دارد؛ اما علاوه بر نوع مواد، کیفیت آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است تا تمام ویژگی های مورد نظر را در اختیار شما قرار دهد. به عنوان مثال لازم است فوم هایی با چگالی بالا را امتحان کنید تا علاوه بر راحتی، دوام بالایی نیز داشته باشند.

انتخاب تشک مناسب با توجه به وزن افراد

 

 

دوام بالا تشک بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل است که یکی از موثر ترین ویژگی های تشک استاندارد، تحمل در برابر فشار است. تشک های استاندارد اغب گارانتی دارند و به مشتریان این اجازه را می دهد، تا دوام آن را امتحان کنند.

وزن های سبک: اگر سبک وزن هستید و به دنبال ویژگی های تشک استاندارد برای خود می گردید، لازم به ذکر است که تشک انتخابی شما باید نرم باشد تا به ستون فقراتتان آسیبی وارد نکند و به طور کامل ستون فقرات را حمایت کند.

وزن های معمولی: این افراد کار ساده ای را در پیش دارند؛ زیرا یک تشک با نرمی متوسط می تواند برایشان معجزه کند. اگر وزن شما متوسط است، از محکم بودن تشک اطمینان حاصل کنید و تشک های بیش از اندازه نرم را برای افراد لاغر تر کنار بگذارید.

وزن های سنگین: اگر وزن بالایی دارید، با یک آزمایش ساده متوجه می شوید که در میان ویژگی های تشک استاندارد، مدل های نسبتا سفت و محکم از کمر و ستون فقراتتان به خوبی حمایت می کنند و آن ها را در یک راستا قرار می دهند؛ در حالی که تشک های نرم چنین ویژگی ای ندارند و ممکن است به کمر شما آسیب جدی وارد کنند.

 

انتخاب تشک مناسب با توجه به نحوه خوابیدن شما

 

 

ممکن است تا به حال به این ‌موضوع توجه نکرده باشید؛ اما نحوه و استایل خوابیدن شما می تواند در انتخاب ویژگی های تشک استاندارد، کمک فراوانی به شما کند. در میان مدل های مختلف زیر، مدلی که خودتان استراحت می کنید را انتخاب کنید تا تشکی استاندارد برای خود تهیه کنید.

کسانی که به پشت می خوابند: اگر شما نیز جزء کسانی هستید که به پشت می خوابید؛ در نتیجه تمام شب را بر روی ستون فقرات خود خوابیده و به آن فشار می آورید. به همین دلیل است که برای افرادی مانند شما اغلب، تشک های کمی سفت که با لایه ای از فوم پوشیده شده باشد، پیشنهاد می شود تا حمایت لازم از کمر و ستون فقرات انجام شود.

کسانی که به بغل می خوابند: این افراد، بیشترین فشار را بر روی شانه و باسن خود قرار می دهند. اگر شما از این دسته افراد هستید، برای حمایت صحیح از این قسمت بدن، تهیه یک تشک با سفتی متوسط می تواند کارساز باشد. به همین منظور تشک های مموری فوم را به شما پیشنهاد می دهیم.

کسانی که بر روی شکم می خوابند: این افراد، با خوابیدن بر روی شکم، تراز میان ستون فقرات را از بین می برند. اگر شما هم بر روی شکمتان می خوابید، در این صورت به یک تشک محکم و کمی سفت برای هم تراز کردن باسن و ستون فقرات، در یک راستا احتیاج دارید.

کسانی که موقعیتی یکسان ندارند: برخی افراد نیز ادعا می کنند که در طول شب، هزاران مدل برای خوابیدن دارند. اگر شما نیز اینگونه هستید، بهتر است در میان ویژگی های تشک استاندارد، از مدل هایی با سفتی متوسط بهره ببرید تا علاوه بر راحتی در تعویض موقعیت، به کمر و ستون فقراتتان نیز آسیبی وارد نشود

 

انتخاب تشک مناسب برای افرادی که کمر درد دارند

 

 

در ادامه بررسی ویژگی های تشک استاندارد، لازم به ذکر است که اگر مشکل کمر درد دارید، باید تشکی را انتخاب کنید که حمایت خوبی را از کمر شما انجام دهد و ستون فقرات را در یک راستا نگه دارد. برای این امر، نمونه های فنری که با لایه محکمی از فوم ‌پوشانده شده اند، گزینه های بسیار مناسبی هستند. همچنین باید به گذر هوا از تشک ها نیز توجه کنید؛ زیرا گرمی و دمای بیش از حد تشک ممکن است کمر درد شما را تشدید کند. به همین دلیل است که پیشنهاد می شود به دنبال تشک های گرم برای خواب راحت نباشید؛ زیرا به کمرتان آسیب وارد می کند.

در میان ویژگی های تشک استاندارد، لازم به ذکر است که نمونه های بسیار نرم، دشمن کمر شما هستند؛ زیرا با خوابیدن بر روی تشک های نرم، قسمت های مختلفی از بدن شما درون تشک فرو می رود و در نتیجه تراز میان بدن و ستون فقرات شما را نیز بر هم‌ خواهد زد. در کل تشک هایی که بدن شما را در خود فرو می برند، برای افرادی که مشکل کمر دارند، به هیچ عنوان توصیه نمی شوند.

 

 

 


لینک اشتراک گذاری
http://zarrinkhab.ir/Panel/Public/BlogDetails.aspx?ID=7e7d40f7-b985-46a1-9af8-a8da1bf39c09
1400/12/02

سایر مطالب مشابه


تشک زرین

انواع تشک و مزایا و معایت هر کدام

برای افزایش راحتی خواب خود، لازم است در وهله اول یک تشک خوب انتخاب کنید

تشک زرین

شرایط محیطی یک استراحت مناسب

نکاتی در مورد شرایط محیطی یک استراحت مناسب

تشک زرین

اهمیت خواب در زندگی

اهمیت خواب در زندگی به چه میزان است؟

تشک زرین

نکاتی در مورد انتخاب تشک

در انتخاب تشک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

<<  1  >>